1 etap wystartował

Realizację projektu rozpoczęliśmy od wybudowania głównego węzła sieci: Serwerowni. Nasza serwerownia mieści się w samym centrum Wieruszowa. Już wkrótce pochwalimy się zdjęciami! Ciekawe czy zgadniecie w którym jest miejscu!

Gdy serwerownia była juz gotowa, przystąpiliśmy do 1 etapu projektu, który obejmuje miejscowości wzdłuż drogi Krajowej nr 8 od Wieruszowa po Sokolniki. Najpierw dostarczyliśmy korespondencję zawierającą list od naszej Firmy jak i list do mieszkańców wystosowany przez Starostę Wieruszowskiego – Pana Andrzeja Szymanka.

Teraz pukamy do Państwa drzwi zbierając zgody związane z budową infrastruktury światłowodowej odpowiadając przy tym na wszystkie pytania. Gdy uzyskamy wszystkie niezbędne zgody przystąpimy do budowy 1 odcinka sieci.

Sieć budowana będzie w oparciu o istniejącą już infrastrukturę energetyczną. Cały proces polega na przywieszeniu kabla światłowodowego równolegle do instalacji elektrycznej znajdującej się na słupach energetycznych wzdłuż drogi. Kabel ten jest całkowicie neutralny dla otoczenia, a jednocześnie charakteryzuje się wysoką bezawaryjnością i odpornością na warunki atmosferyczne.

7 Thoughts on “1 etap wystartował

 1. Pingback: 1 etap wystartował – realizacji ciąg dalszy | Blog ComNet Multimedia

 2. Krzysztof on 27 stycznia 2014 at 21:24 said:

  Zastanawia mnie w jaki sposób zamierzają Państwo podłączać abonentów w miejscach w których nie ma napowietrznej sieci elektrycznej .Taka sytuacja jest w zabudowie miejskiej.Czy zamierzają Państwo w tych miejscach kłaść światłowód w ziemi ?

  • PozytywINFO on 27 stycznia 2014 at 23:58 said:

   Tak, panie Krzysztofie. Na trasie budowy głównych odcinków sieci znajdują się takie miejsca i przewidziane są tam przekopy.

   • Karol on 5 lutego 2014 at 19:58 said:

    Obecnie przy ulicy Willowej w Wieruszowie trwa remont drogi.Czy nie warto by było wykorzystać okazji i już teraz położyć w ziemi odcinek światłowodu?

    • PozytywINFO on 5 lutego 2014 at 20:24 said:

     Bardzo dziękujemy za tak cenną informację! Postaramy się ją jak najszybciej wykorzystać! A do czytelników bloga apelujemy o zgłaszanie podobnych wskazówek! Pozdrawiamy!

 3. krzysztof on 27 stycznia 2014 at 11:40 said:

  W tym wszystkim brakuje mi jednego – cennika. Proszę o informację jakie będą ceny za przyłączenie oraz abonament.

  • PozytywINFO on 27 stycznia 2014 at 11:57 said:

   Szanowny Panie Krzysztofie, cennik jak i cała oferta powstanie na etapie gdy będziemy technicznie gotowi do podłączenia Klientów na 1 odcinku, tj: Wieruszów – Sokolniki. A dokładniej rzecz ujmując ofertę przedstawimy Państwu gdy będziemy przystępować do podwieszania światłowodu na słupach. Wtedy również poprosimy o deklarację chęci wykonania przyłacza światłowodowego do budynku. Proszę się nie obawiać, oba te kroki nastąpią w odpowiednich odstępstwach czasu, tak aby mogli się Państwo zapoznać z ofertą jak i wzorami umów / zleceń. Na chwilę obecną zakładamy, że abonament za internet 20 Mbit/s będzie oscylował w okolicach 50 zł. Nie wykluczamy promocji. A samo podwieszenie światłowodu będziemy mogli rozpocząć 30 dni po zebraniu od Państwa wszystkich potrzebnych zgód. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation