Podsumowanie pierwszego etapu projektu

30 października 2014 roku od przecięcia wstęgi i symbolicznego rozpoczęcia pracy serwerowni zlokalizowanej w pomieszczeniu Powiatowego Centrum Medycznego rozpoczęliśmy podsumowanie pierwszego etapu naszego projektu. W chwili obecnej możemy pochwalić się następującymi danymi dotyczącymi tego co już wykonaliśmy:

  • 17 km kanalizacji teletechnicznej
  • 60 przyłączy światłowodowych
  • w pełni wyposażona i działająca serwerownia

Aby tego dokonać:

  • stworzyliśmy 6756 stron A4 dokumentacji technicznej
  • otrzymaliśmy 56 decyzji administracyjnych
  • pozyskaliśmy 2300 Oświadczeń woli
  • pobraliśmy 2486 wypisów z ewidencji gruntów
  • posiadamy 2,2T bitów plików w systemach IT

Na całość projektu składają się liczne projekty techniczne, plany, prace związane z budową sieci dystrybucyjnych i dostępowych, aktualizacje map geodezyjnych, projekty kanalizacji i sieci energetycznej. Prace odbywają się wielotorowo. Główna magistrala sieci jest już wybudowana. Trwają prace na nitkach Wieruszów – Węglewice, Wieruszów – Wyszanów, Wieruszów – Sokolniki, Sokolniki – Czastary, Wieruszów – Bolesławiec – Łubnice.

To, kiedy będą mogli Państwo skorzystać z szerokopasmowego Internetu, w chwili obecnej nie jest zależne od nas, ponieważ wiele decyzji dzieje się poza nami. To oczywiście sprawy administracyjne a przede wszystkim procedowanie umowy z firmą Energa Operator. Na słupach naszego strategicznego partnera zamierzamy powiesić ponad 80 km sieci światłowodowych.

Przebieg projektu od początku wspiera Starostwo Powiatowe. Na spotkaniu nie mogło więc zabraknąć włodarza powiatu – Starosty, Pana Andrzeja Szymanka. Wśród zaproszonych gości był również Pan Bogdan Nawrocki – Burmistrz Miasta Wieruszów oraz Pani Eunika Adamus – Prezes Zarządu, Dyrektor NZOZ Szpitala Powiatowego w Wieruszowie, dzięki której wynajmujemy jedno z pomieszczeń gospodarczych. Jest to dla nas niezwykle ważne ponieważ posiadanie serwerowni w szpitalu gwarantuje nam, że w przypadku awarii, oprócz własnego zasilana, mamy możliwość korzystania z wewnętrznego zasilania prądotwórczego jakie posiada szpital. Dzięki temu nie musimy się obawiać przerwania ciągłości świadczenia usług w wyniku jakichkolwiek przerw w dostawie energii elektrycznej w okolicach serca naszej sieci.

Podsumowując ten 1 etap pragniemy podziękować Państwu za zaangażowanie i wsparcie, za ciepłe przyjęcie oraz za udzielone zgody na podwieszenie światłowodu nad Państwa posesjami. Zapraszamy do dalszego śledzenia postępów w realizacji projektu. 

2590

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation