Category Archives: Realizacja

3 nowe miejscowości w zasięgu sieci

W kwietniu tego roku uruchomiliśmy 3 nowe miejscowości: Bagatelka, Galewice i Chotynin zyskały dostęp do szybkiego światłowodowego internetu! W kolejce czekają kolejne miejscowości ktore systematycznie będziemy uruchamiać. Rece mamy pełne pracy, równolegle projektujemy, kopiemy, podwieszamy, zbieramy zgody od mieszkańców oraz badamy zainteresowanie naszymi usługami w kolejnych miejscowościach! 

Wiosna idzie…

KLATKA, MIELESZYN i częściowo MIELESZYNEK – to kolejne miejscowości w których mamy już pierwszych zadowolonych Klientów. A już w kolejce na odpalenie czekają kolejne miejscowości. Pogoda dopisuje, wiosna w powietrzu a my ostro pracujemy równolegle nad wieloma odcinkami. Już wkrótce poinformujemy o kolejnych lokalizacjach. 

Aktualny zasieg można sprawdzić pod adresem: www.w2s.net.pl/zasieg

Nowe miejscowości w zasięgu sieci W2S

Józefów i Kąty Walichnowskie to kolejne miejscowości będące w zasięgu naszej sieci. Szeroko zakrojone prace trwają również na całym odcinku od Wieruszowa do Łubnic! Klatka, Mieleszynek, Mieleszyn, Chotynin, Bolesławiec, Andrzejów, Wójcin, Łubnice, Węglewice oraz Galewice to miejscowości uruchamiane w następnej kolejności -będziemy informować o dokładnych terminach, a już dziś zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty!

Z szybkiego, stabilnego Internetu korzystają już mieszkańcy miejscowości: Teklinów, Sopel, Polesie, Górka Wieruszowska, Chobanin, Pieczyska, Nowy Ochędzyn, Kopaniny, Tyble, Kolonia Sokolniki, Cieszęcin, Kowalówka, Kolonia Osiek, Osiek, Sokolniki i Czastary.

Pragniemy podkreślić, że po wybudowaniu całego głównego odcinka sieć systematycznie będzie rozbudowywana o kolejne miejscowości powiatu.

Ponadto otwieramy dla Państwa biuro! Wybrany lokal, który zlokalizowany jest w centrum Wieruszowa jest w trakcie odnawiania i dostosowywania. Otwarcie Biura Obsługi Klienta planujemy na koniec września, konkretna data zostanie ogłoszona.

Garść odpowiedzi na pytania

Od blisko dwóch miesięcy odwiedzamy Państwa informując o ofercie. Spotykamy się z szeregiem pytań które Państwa nurtują. Postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu i udzielić informacji. Wśród najczęściej zadawanych znajdują się następujące:

- Jak wygląda umowa? Czy są jakieś "kruczki" i zapisy "drobną czcionką"?
Nie! Każda osoba zainteresowana przed podpisaniem umowy otrzymuje ją do wglądu wraz z pozostałymi dokumentami. Umowy które posiadamy są w pełni zgodne Prawem Telekomunikacyjnym oraz znowelizowaną w grudniu 2014 roku Ustawą o Ochronie Praw Konsumenta. W naszych dokumentach nie ma Klauzul Niedozwolonych ani kruczków prawnych, a nasi Pracownicy bardzo szczegółowo i rzetelnie udzielą informacji o najważniejszych zapisach.

- Czy aby korzystać z usługi telewizji potrzebny jest światłowód?
TAK. Światłowód ze względu na swoją przepustowość i stabilność w pełni pozwala realizować usługi telewizji a w szczególności telewizji HD  na dużych odległościach.  Nie pozwala na świadczenie tego rodzaju usługi żadna inna technologia.
Budowana przez nas Wieruszowska Sieć Światłowodowa pozwala na przesył danych w ogromnej prędkości i bez zakłóceń. To właśnie dzięki tej sieci mogą Państwo oglądać telewizję w bardzo dobrej jakości i bez zacięć obrazu. Ponadto ze względu na fakt, że całą naszą sieć budujemy w tej technologii możemy Państwu każdą oferowaną usługę (Internet, Telewizję, Telefon i Monitoring) świadczyć we wszystkich lokalizacjach które obejmujemy swoim zasięgiem. Bez żadnych ograniczeń.

- Czy w trakcie trwania umowy ceny usług mogą wzrosnąć?
NIE! Koszt za usługi na które zawierają Państwo umowę znajdują się na jej pierwszej stronie wraz z informacją przez jaki czas trwania umowy (w zależności od wybranego wariantu terminowego) będą obowiązywały. Przez cały ten okres pozostają one niezmienne. Nie ma obaw, że w trakcie trwania mogą one wzrosnąć – byłoby to niezgodne z postanowieniami umowy.

- Jak długo będzie realizowany projekt? Co po jego zakończeniu?
Projekt aby został uznany za zrealizowany musi zostać utrzymany co najmniej przez 3 lata od jego zakończenia.  Już teraz budowana przez nas sieć znacznie przekracza swoim zasięgiem listę zaplanowanych w projekcie miejscowości. Planujemy cały czas się rozwijać w związku z czym formalny wymóg utrzymania projektu nie jest dla nas graniczny. Niezależnie od dofinansowania zaplanowaliśmy tą inwestycję na długie lata i tak też będzie realizowana. Planujemy objąć infrastrukturą światłowodową cały Powiat.

- Czy planują Państwo dzierżawić wybudowaną infrastrukturę?
Na chwilę obecną aż do osiągnięcia wskazanych w projekcie wskaźników nie jest to technicznie możliwe z racji tego, że na tym etapie nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaka liczba włókien będzie mogła być udostępniona w ramach oferty dzierżawy. Obecnie pracujemy nad realizacją projektu, budujemy sieć i wypełniamy warunki dofinansowania.

na-bloga

Poszukujemy testerów naszego Internetu

Mieszkasz w Marianowie, Soplu, Polesiu, Teklinowie, Górce Wieruszowskiej, Chobaninie, Pieczyskach, Nowym Ochędzynie, Kopaninach, Tyblach lub Kolonii Sokolniki?

Poszukujemy testerów usługi dostępu do szybkiego, stabilnego Internetu! Zadaniem testera będzie m.in: testowanie i opiniowanie usługi, pisanie krótkich recenzji, tworzenie i udostępnianie statystyk oraz testowanie dodatkowych funkcjonalności.

Poszukiwane są osoby, które na buszowanie po sieci poświęcają nie mniej niż 20 godzin tygodniowo oraz posiadają zdolność łatwego komunikowania się. Konieczna podstawowa wiedza na temat komputerów oraz telekomunikacji. Mile widziani gracze oraz kinomaniacy.

Spośród osób, które wyrażą chęć pełnienia roli testera wybrana zostanie elitarna grupa 10 osób spełniających powyższe warunki. Realizacja projektu zaplanowana jest na okres 6 miesięcy. Przez cały ten czas testerzy zapewniony będą mieli bezpłatny dostęp do Internetu w sieci W2S.

Aby zgłosić się do udziału w projekcie wystarczy przesłać maila na adres: bok@w2s.net.pl w tytule wpisując Testy Sieci. W wiadomości mailowej prosimy podać imię i nazwisko, telefon, dokładny adres oraz odpowiedź na pytanie: Dlaczego chcesz zostać testerem sieci W2S.

Na zgłoszenia czekamy do 10 sierpnia 2015 r. osoby zakwalifikowane do projektu otrzymają wiadomość na podany przez siebie adres e-mail w okolicach  17 sierpnia. Zapraszamy do udziału. 

blog

Kolejne miejscowości z dostępem do światłowodu

Marianów, Sopel, Polesie, Górka Wieruszowska, Chobanin, Pieczyska, Nowy Ochędzyn, Kopaniny, Tyble i Kolonia Sokolniki to kolejne miejscowości, których mieszkańcy mogą już korzystać ze światłowodowego SZYBKIEGO, STABILNEGO DOSTĘPU DO INTERNETU oraz pozostałych usług! 

Pierwsza miejscowość w powiecie z dostępem do światłowodu

W2S – Wieruszowskie Sieci Światłowodowe – raport z prac: 

Z przyjemnością informujemy, że po zespawaniu 560 włókien światłowodowych i ułożeniu 36 km kabla zakończyliśmy etap budowy sieci w Teklinowie i mieszkańcy tej miejscowości maja już możliwość korzystania z stabilnego i szybkiego dostępu do Internetu oraz pozostałych świadczonych usług (telewizji nowej generacji, cyfrowej telefonii oraz monitoringu wizyjnego). 

Zamówienia można składać poprzez:

- kalkulator usług dostępny pod adresem: kalkulator.w2s.net.pl - po skonfigurowaniu usług w parametrach jakimi są Państwo zainteresowani wystarczy kliknąć ZATWIERDZ i zlecenie zostanie do nas przesłane; 

- numer tel: 62 636 4444

- adres e-mail: przesyłając wiadomość na adres bok@w2s.net.pl

A już wkrótce zaprosimy Państwa o naszego Biura Obsługi Klienta które mieścić się będzie w Wieruszowie na Rynku. 

Światłowód w powiecie Wieruszowskim

Szanowni Państwo, większość z Państwa zauważyła, że w wielu miejscowościach powiesiliśmy na słupach niskiego napięcia nasz kabel światłowodowy. Tak powstał szkielet naszej sieci. W kolejnych krokach będziemy rozbudowywać się na pozostałe miejscowości. 

Mając podwieszony kabel możemy teraz stopniowo uruchamiać poszczególne okablowane już miejscowości. W niektórych możemy świadczyć usługę dostępu do szybkiego, stabilnego Internetu już dziś w innych będzie to możliwe na przestrzeni najbliższych 3 miesięcy. 

W tych miejscowościach gdzie istnieje taka możliwość kontaktujemy się z mieszkańcami systematycznie osobiście, ale zachęcamy również Państwa do kontaktu: 

Niezależnie od zamieszkiwanej miejscowości wszystkich zainteresowanych zachęcamy do niezobowiązującego wypełnienia formularza dostępnego na stronie pod adresem: kalkulator.w2s.net.pl. W celu usprawnienia procesu podłączeń w polu wiadomość prosimy podać orientacyjną datę, kiedy mogliby Państwo skorzystać z naszej oferty. 

Każde Państwa zgłoszenie rozpatrzymy indywidualnie i odpowiemy na nie do 3 dni roboczych.
Zapraszamy na naszą stronę pod adresem: www.w2s.net.pl oraz do kontaktu pod numerem: 62 636 4444 lub drogą elektroniczną na adres: bok@w2s.net.pl. 

Odwiedzamy Gminę Bolesławiec

Szanowni Państwo, aktualnie jesteśmy w Gminie Bolesławiec. Odwiedziliśmy już mieszkańców miejscowości Piaski i Kamionka, teraz zawitaliśmy do Mieleszyna. 

Do części z Państwa przychodzimy i prosimy o wyrażenie zgody na podwieszenie światłowodu na istniejącym już słupie energetycznym. O taka zgodę prosimy w przypadku, gdy słup stoi w granicy Państwa działki lub okablowanie przebiega bezpośrednio nad nią. Udzielenie zgody wiąże się z podpisaniem Oświadczenia woli. Z treścią Oświadczenia mogą zapoznać się Państwo przechodząc do zakładki DOKUMENTY lub klikając tutaj

Podsumowanie pierwszego etapu projektu

30 października 2014 roku od przecięcia wstęgi i symbolicznego rozpoczęcia pracy serwerowni zlokalizowanej w pomieszczeniu Powiatowego Centrum Medycznego rozpoczęliśmy podsumowanie pierwszego etapu naszego projektu. W chwili obecnej możemy pochwalić się następującymi danymi dotyczącymi tego co już wykonaliśmy:

  • 17 km kanalizacji teletechnicznej
  • 60 przyłączy światłowodowych
  • w pełni wyposażona i działająca serwerownia

Aby tego dokonać:

  • stworzyliśmy 6756 stron A4 dokumentacji technicznej
  • otrzymaliśmy 56 decyzji administracyjnych
  • pozyskaliśmy 2300 Oświadczeń woli
  • pobraliśmy 2486 wypisów z ewidencji gruntów
  • posiadamy 2,2T bitów plików w systemach IT

Na całość projektu składają się liczne projekty techniczne, plany, prace związane z budową sieci dystrybucyjnych i dostępowych, aktualizacje map geodezyjnych, projekty kanalizacji i sieci energetycznej. Prace odbywają się wielotorowo. Główna magistrala sieci jest już wybudowana. Trwają prace na nitkach Wieruszów – Węglewice, Wieruszów – Wyszanów, Wieruszów – Sokolniki, Sokolniki – Czastary, Wieruszów – Bolesławiec – Łubnice.

To, kiedy będą mogli Państwo skorzystać z szerokopasmowego Internetu, w chwili obecnej nie jest zależne od nas, ponieważ wiele decyzji dzieje się poza nami. To oczywiście sprawy administracyjne a przede wszystkim procedowanie umowy z firmą Energa Operator. Na słupach naszego strategicznego partnera zamierzamy powiesić ponad 80 km sieci światłowodowych.

Przebieg projektu od początku wspiera Starostwo Powiatowe. Na spotkaniu nie mogło więc zabraknąć włodarza powiatu – Starosty, Pana Andrzeja Szymanka. Wśród zaproszonych gości był również Pan Bogdan Nawrocki – Burmistrz Miasta Wieruszów oraz Pani Eunika Adamus – Prezes Zarządu, Dyrektor NZOZ Szpitala Powiatowego w Wieruszowie, dzięki której wynajmujemy jedno z pomieszczeń gospodarczych. Jest to dla nas niezwykle ważne ponieważ posiadanie serwerowni w szpitalu gwarantuje nam, że w przypadku awarii, oprócz własnego zasilana, mamy możliwość korzystania z wewnętrznego zasilania prądotwórczego jakie posiada szpital. Dzięki temu nie musimy się obawiać przerwania ciągłości świadczenia usług w wyniku jakichkolwiek przerw w dostawie energii elektrycznej w okolicach serca naszej sieci.

Podsumowując ten 1 etap pragniemy podziękować Państwu za zaangażowanie i wsparcie, za ciepłe przyjęcie oraz za udzielone zgody na podwieszenie światłowodu nad Państwa posesjami. Zapraszamy do dalszego śledzenia postępów w realizacji projektu. 

2590

Post Navigation