Category Archives: Technologia

ComNet Multimedia w międzynarodowym programie ATLAS

Atlas jest projektem mającym na celu umożliwić globalne pomiary tras i jakości łączy internetowych.Koordynowany jest przez RIPE NCC, organizację która zajmuje się w Europie na Bliskim Wschodzie i część Azji Środkowej  przydziałem adresacji numerów IP o raz bazą WhoIS systemu DNS.  

Atlas to globalna sieć sond internetowych które aktywnie mierzą łączność z Internetem. Każda uprawniona osoba może uzyskać dostęp do tych danych. Dziś na całym świecie rozmieszczonych jest blisko 10000 sond. Członkowie projektu RIPE Atlas mogą również wykonywać indywidualne pomiary w celu uzyskania danych o własnych sieciach i połączeniach. Dzięki uczestnictwu w projekcie uzyskaliśmy narzędzie które pozwoli nam jeszcze bardziej optymalizować trasy połączeń w Internecie.
Link do strony projektu: atlas.ripe.net

Garść odpowiedzi na pytania

Od blisko dwóch miesięcy odwiedzamy Państwa informując o ofercie. Spotykamy się z szeregiem pytań które Państwa nurtują. Postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu i udzielić informacji. Wśród najczęściej zadawanych znajdują się następujące:

- Jak wygląda umowa? Czy są jakieś "kruczki" i zapisy "drobną czcionką"?
Nie! Każda osoba zainteresowana przed podpisaniem umowy otrzymuje ją do wglądu wraz z pozostałymi dokumentami. Umowy które posiadamy są w pełni zgodne Prawem Telekomunikacyjnym oraz znowelizowaną w grudniu 2014 roku Ustawą o Ochronie Praw Konsumenta. W naszych dokumentach nie ma Klauzul Niedozwolonych ani kruczków prawnych, a nasi Pracownicy bardzo szczegółowo i rzetelnie udzielą informacji o najważniejszych zapisach.

- Czy aby korzystać z usługi telewizji potrzebny jest światłowód?
TAK. Światłowód ze względu na swoją przepustowość i stabilność w pełni pozwala realizować usługi telewizji a w szczególności telewizji HD  na dużych odległościach.  Nie pozwala na świadczenie tego rodzaju usługi żadna inna technologia.
Budowana przez nas Wieruszowska Sieć Światłowodowa pozwala na przesył danych w ogromnej prędkości i bez zakłóceń. To właśnie dzięki tej sieci mogą Państwo oglądać telewizję w bardzo dobrej jakości i bez zacięć obrazu. Ponadto ze względu na fakt, że całą naszą sieć budujemy w tej technologii możemy Państwu każdą oferowaną usługę (Internet, Telewizję, Telefon i Monitoring) świadczyć we wszystkich lokalizacjach które obejmujemy swoim zasięgiem. Bez żadnych ograniczeń.

- Czy w trakcie trwania umowy ceny usług mogą wzrosnąć?
NIE! Koszt za usługi na które zawierają Państwo umowę znajdują się na jej pierwszej stronie wraz z informacją przez jaki czas trwania umowy (w zależności od wybranego wariantu terminowego) będą obowiązywały. Przez cały ten okres pozostają one niezmienne. Nie ma obaw, że w trakcie trwania mogą one wzrosnąć – byłoby to niezgodne z postanowieniami umowy.

- Jak długo będzie realizowany projekt? Co po jego zakończeniu?
Projekt aby został uznany za zrealizowany musi zostać utrzymany co najmniej przez 3 lata od jego zakończenia.  Już teraz budowana przez nas sieć znacznie przekracza swoim zasięgiem listę zaplanowanych w projekcie miejscowości. Planujemy cały czas się rozwijać w związku z czym formalny wymóg utrzymania projektu nie jest dla nas graniczny. Niezależnie od dofinansowania zaplanowaliśmy tą inwestycję na długie lata i tak też będzie realizowana. Planujemy objąć infrastrukturą światłowodową cały Powiat.

- Czy planują Państwo dzierżawić wybudowaną infrastrukturę?
Na chwilę obecną aż do osiągnięcia wskazanych w projekcie wskaźników nie jest to technicznie możliwe z racji tego, że na tym etapie nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaka liczba włókien będzie mogła być udostępniona w ramach oferty dzierżawy. Obecnie pracujemy nad realizacją projektu, budujemy sieć i wypełniamy warunki dofinansowania.

na-bloga

FTTH? – wyjaśniamy co to takiego

FTTH to nic innego jak światłowód bezpośrednio do domu! Jest to najnowocześniejsza stosowana technologia, którą w pełni wykorzystujemy przy budowie naszej sieci, opiera się ona na doprowadzeniu bezpośrednio do domu łącza światłowodowego zakończonego gniazdem abonenckim. 
Taka forma połączenia z siecią internetową gwarantuje niesamowicie duże prędkości dostępowe, nieosiągalną w innych technologiach stabilność, bardzo niską awaryjność zachowując przy tym atrakcyjną cenę. 

Światłowód do domu?

Zastanawiacie się Państwo po co nam światłowód w domu? Co zyskamy na dostępie do Internetu o szybkości 100 i więcej Mb/s?
Od zawsze głównym powodem korzystania z Internetu była rozrywka. To ona napędzała nasze potrzeby bycia online. Jeśli dodamy do tego wszystkie aspekty związane z praca i edukacją okaże się, że internet jest w naszym życiu niezbędny. Ale wraz z postępem technologicznym i nasze potrzeby zaczęły ewoluować. 
Teraz chcemy oglądać telewizję przez Internet i to w technologii HD, grać w sieci, wypożyczać i nagrywać filmy, prowadzić tanie i długie rozmowy, monitorować zdalnie mieszkanie itp. Niejednokrotnie zdarza się tak, że większość tych rzeczy dzieje się jednocześnie. I tu najczęściej pojawiają się problemy…

Dzięki zastosowanej przez nas technologii i doprowadzając światłowód do Państwa domu ściągnięcie filmu może trwać zaledwie kilka chwil, nawet jeśli dzieciaki w tym czasie prowadzą wideorozmowę z babcią lub grają z przyjaciółmi online. Wideo polaczenia odbywają się w czasie rzeczywistym, rozmowy są nieprzerywane, a podczas oglądania filmu występuje całkowity brak opóźnień. Bez żadnych ograniczeń mogą Państwo łączyć się z całym światem! 
A wszystko to będzie możliwe na jednym łączu i od jednego operatora, aby nie było kłopotów z kilkoma rachunkami :)

Światłowód w domu

Co to są światłowody?

Rozmawiając z Państwem spotykaliśmy się czasem z pytaniem co to są światłowody i dlaczego w tej właśnie technologii budujemy naszą sieć.

Szanowni Państwo, światłowód to nic innego jak specjalny kabel telekomunikacyjny umożliwiający przesyłanie sygnału optycznego. Wewnątrz kabla znajduje się cieniutkie włókno o średnicy nieco większej od średnicy ludzkiego włosa – włókno światłowodowe. To ono jest nośnikiem informacji. Do transmisji danych w światłowodzie, zamiast np. prądu elektrycznego, wykorzystywana jest odpowiednio modulowana wiązka światła. Transmisja światła jest całkowicie niewrażliwa na zakłócające pola elektromagnetyczne! Inną zaletą stosowania optycznej transmisji sygnału jest możliwość wykorzystania bardzo szerokiego pasma, dlatego nadaje się on szczególnie do telefonii, transmisji danych i sygnałów telewizyjnych w formie cyfrowej. Ze względu na szybkość i jakość przepływu informacji światłowody są najnowocześniejszym i najbardziej niezawodnym nośnikiem informacji.

Efektem realizowanego przez nas projektu będzie w pełni światłowodowa sieć, która połączy gminy powiatu wieruszowskiego zapewniając użytkownikom końcowym najwyższą jakość usług dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii FTTH (Fiber to the Home – światłowód doprowadzany do każdego mieszkania). FTTH to konsekwencja zastosowania Fiber To The Building (FTTB – światłowód w każdym budynku), czyli budynkowej sieci internetowej, która jako medium transmisji wykorzystuje światłowód). Jest to jedyna technologia zapewniająca nieograniczoną przepustowość, duży zasięg i integrację odległych nawet od siebie tradycyjnych sieci! Co najważniejsze: wykorzystywane tego rozwiązania zapewnia wysoką bezawaryjności i bezpieczeństwo!

Zapewne zastanawiacie się Państwo jakie korzyści przynosi światłowód doprowadzony wprost do budynku albo jak można wykorzystać tak duże prędkości przesyłu? Już wkrótce, w kolejnych postach w kategorii TECHNOLOGIA, odpowiemy na te jak i inne pytania! Zapraszamy do odwiedzania! kabel światłowodowy