Author Archives: Pozytywinfo

ComNet Multimedia w międzynarodowym programie ATLAS

Atlas jest projektem mającym na celu umożliwić globalne pomiary tras i jakości łączy internetowych.Koordynowany jest przez RIPE NCC, organizację która zajmuje się w Europie na Bliskim Wschodzie i część Azji Środkowej  przydziałem adresacji numerów IP o raz bazą WhoIS systemu DNS.  

Atlas to globalna sieć sond internetowych które aktywnie mierzą łączność z Internetem. Każda uprawniona osoba może uzyskać dostęp do tych danych. Dziś na całym świecie rozmieszczonych jest blisko 10000 sond. Członkowie projektu RIPE Atlas mogą również wykonywać indywidualne pomiary w celu uzyskania danych o własnych sieciach i połączeniach. Dzięki uczestnictwu w projekcie uzyskaliśmy narzędzie które pozwoli nam jeszcze bardziej optymalizować trasy połączeń w Internecie.
Link do strony projektu: atlas.ripe.net

Czy warto być patriotą?

Bardzo mądry i nadal aktualny artykuł autorstwa branżowego kolegi Józefa Chwasta: 

Skąd się biorą nowe drogi? Skąd się bierze utrzymanie szkół? Skąd pieniądze na policję?
Na te i na inne pytania odpowiedź jest jedna – z naszych podatków. Ale nie tylko z podatków Kowalskiego i Nowaka. Także i z podatków od firm.

Firmy płacąc podatek VAT, podatek dochodowy oraz inne podatki zasilają budżet gminy, powiatu, państwa itp. Większość z nas, klientów posiada w domu łącze internetowe, telewizję kablową, czasem telefon. Możemy przyjąć, że kosztuje nas to miesięcznie ok 100 zł. Czyli TYLKO z tytułu podatków VAT i dochodowego powinno trafić do budżetu naszego państwa około 33,33 zł (18,70 + 14,63). Niby to nie tak dużo – ale policzmy to razem z naszymi sąsiadami i innymi mieszkańcami naszego miasta – jeśli tak to wymnożymy, to jeśliby te podatki trafiały do kasy miasta – mamy na utrzymanie 15 etatów policjantów, lub – po roku – na budowę np. małego przedszkola… Jeśli jesteśmy abonentem dużego operatora, to spora część podatków trafia do miasta, w którym ma on siedzibę – Warszawa, Gdańsk itp. A do naszego miasta – nic…

A teraz przyglądnijmy się, gdzie trafiają częściowo pieniądze np. z podatku dochodowego:
TP S.A. (Orange) – Francja (http://gielda.onet.pl/tpsa,18648,101,7,507,profile-akcjonariat#sthash.qT8NQjoy.dpuf
PLAY – Grecja (https://pl.wikipedia.org/wiki/Play_(sie%C4%87_telefonii_kom%C3%B3rkowej)
T-Mobile – Niemcy (https://pl.wikipedia.org/wiki/T-Mobile)
PLUS – Cypr, Lichtenstein (http://www.plus.pl/indywidualna/ZmianaFormyPrawnej/)
UPC – USA (http://pl.wikipedia.org/wiki/Liberty_Global)
Cyfrowy Polsat – Lichtenstein, Cypr (http://www.grupapolsat.pl/pl/lad-korporacyjny/akcjonariat)
Netia – Cypr, Holandia (http://wyborcza.biz/Gieldy/0,114541,,,,NET.html?disableRedirects=true)
Multimedia – Cypr, USA (https://www.multimedia.pl/Strefa-korporacyjna/Dla-inwestorow/Akcjonariat-i-kapital)

… i tak dalej. Żadna z powyższych firm nie płaci wszystkich podatków w Polsce. Widać z tego, że nasze pieniądze idą np. na obsługę długu na Cyprze – a nie trafiają na realizację potrzeb Polaków.
Kupując telewizję czy internet od lokalnego operatora ze swojego miasta – zostawiamy podatki w Polsce, dajemy pracę ludziom z naszego miasta (a oni też zapłacą podatki w naszym mieście), wspieramy lokalny rynek.

Źródło: Twój Internet 

Telefonia stacjonarna: przenieś numer i oszczędzaj!

Posiadasz telefon stacjonarny i nie chcesz go likwidować bo dużo osób posiada ten numer? często ktoś na niego dzwoni? czasem ktoś z niego wykonuje połączenia telefonicznie?

Mamy ofertę specjalnie dla Ciebie! Pakiet 100 minut na rozmowy stacjonarne krajowe to koszt 9,90 zł brutto miesięcznie w pakiecie z inną usługę (np. Internetem lub telewizją) lub 19,90 zł brutto jako samodzielna usługa. Minuty przechodzą z miesiąca na miesiąc do 12 miesięcy. Nie ma konieczności utrzymywania łącza, usługa jest świadczona dzięki doprowadzeniu światłowodu bezpośrednio do budynku. tego samego dzięki któremu nasi klienci mogą korzystać z szybkiego, stabilnego, nielimitowanego dostępu do Internetu lub cyfrowej atrakcyjnej programowo oferty TV.

W ofercie indywidualnej pakiet 100, 200 lub 300 minut, dla firm i instytucji możemy uszyć ofertę na miarę potrzeb. Przeniesienie numeru gratis, a całość formalności jest po stronie operatorów (wystarczy tylko zgłosić nam chęć przeniesienia numeru). Dla osób chcących skorzystać z nowej numeracji dostępna jest atrakcyjna pula numerów.

Podsumowując:

  •  100 minut do wydzwonienia na krajowe rozmowy z numerami stacjonarnymi;
  •  niewykorzystane minuty przechodzące na kolejny miesiąc;
  •  darmowe rozmowy do naszego BOK i do innych użytkowników naszej sieci telefonicznej;
  •  brak opłaty za utrzymanie łącza;
  •  naliczanie sekundowe;
  •  zaawansowana funkcjonalność dodatkowa;
  •  szybkie przenoszenie numeru lub atrakcyjny numer z naszej puli numeracyjnej.

Zapytaj doradcę jak przenieść numer: 62 636 4444

Bezpieczeństwo w sieci – edycja 2016

Jesteśmy lokalnym operatorem telekomunikacyjnym, a to zobowiązuje :) Internet to wspaniałe medium, dostarcza nam rozrywki, pomaga w pracy i w nauce, ale kryje w sobie również niestety niebezpieczeństwo na które w szczególności narażeni są najmłodsi użytkownicy sieci. Mając tego świadomość jak tylko jest okazja staramy się przeprowadzać warsztaty edukujące w temacie bezpiecznego korzystania z Internetu. W tym roku korzystając w wakacyjnego okresu przeprowadziliśmy takie zajęcia dla dzieci uczestniczących w półkoloniach. W te wakacje przeszkoliliśmy blisko 150 dzieciaków! Organizację kolejnych zajęć planujemy w ferie zimowe! Już dziś zapraszamy do zgłaszania zainteresowania! 

Wspieramy i uczestniczymy w Biegu Rzeką Prosną

Przez 2 dni 9 i 10 lipca byliśmy z Wami w Wyszanowie! Lipcowe koncerty i udział w V Ogólnopolskim Biegu Rzeką Prosną to fantastyczne wydarzenia w których braliśmy udział nie tylko jako sponsorzy i partnerzy technologiczni realizując transmisje online z biegu ale również tradycyjnie jako uczestnicy.

Przez caly ten czas również bylismyw namiocie w którym mogli Państwo zobaczyć jak się spawa światłowód, podpytać o technologię, ofertę i zasięg oraz wziąć udział w konkursie na najszybciej wyspawane włókno! Do wygrania był nasz latający dron z wbudowaną kamerą :)  

Dziękujemy za wspaniałą zabawę! do zobaczenia za rok! 

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na naszym fanpage: fb.com/ComNetMultimedia

Pakiet EURO 2016

Zapraszamy do oglądania wszystkich meczy Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016! To będzie największe sportowe wydarzenie roku i największa i najważniejsza impreza piłkarska zarówno w Europie, jak i dla widzów na całym świecie. Od 10 czerwca do 10 lipca każdego dnia meczowego na antenie głównej Polsatu (oraz równolegle w Polsacie Sport) kibice obejrzą co najmniej jedno spotkanie na żywo.

Wszystkie 51 meczów UEFA EURO 2016 będzie można zobaczyć wyłącznie w specjalnie utworzonych kanałach typu premium Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD z ekskluzywnymi materiałami, bez reklam i w jakości HD.

Kanały wystartują 10 czerwca 2016. Po raz pierwszy Telewizja Polsat uruchamia tego typu kanały, które w okresie 10.06-10.07.2016 będą w pełni dedykowane turniejowi finałowemu UEFA EURO 2016. To prawdziwa gratka dla fanów piłki nożnej!

W Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD zobaczymy:

- Wszystkie 51 meczów na żywo bez żadnych przerw reklamowych
- Ponad 200 godzin relacji na żywo w ciągu miesiąca
- Ekskluzywne materiały z meczów i pobytu reprezentacji Polski we Francji
- Wielogodzinne studia z obszernymi analizami
- Najlepsi komentatorzy, eksperci i goście specjalni
- Relacje pokazujące atmosferę panującą we wszystkich meczowych miastach Francji

Kibicuj i oglądaj spotkania na najwyższym sportowym poziomie. Transmisje dostępne będą na nowych kanałach premium: Polsat Sport 2 HD nr 198, Polsat Sport 3 HD nr 199 - emocje serwujemy na żywo! Przeżyj to z nami!

Dostęp do pakietu kanałów dla posiadaczy taryfy MaxiTV będzie sprzedawany za 99 zł do 10 czerwca. Opłata po dniu rozpoczęcia Mistrzostw (czyli od 11 czerwca) będzie wynosić 109 zł. Rozpoczęcie mistrzostw już 10 czerwca!

Pay Per View dostępne też u nas

Pay Per View (inaczej PPV lub VOD) to możliwość wykupienia dostępu do treści multimedialnych emitowanych najczęściej przez dostawców cyfrowej telewizji. W tej usłudze płaci się za obejrzenie konkretnej treści. Usługa zwykle ma charakter okazjonalny i najczęściej dotyczy transmisji na żywo z wydarzeń sportowych, np. gal boksu zawodowego czy meczów piłki nożnej. 

Nasi Klienci mogą skorzystać z usługi kontaktując się z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 62 636 4444 lub osobiście w BOK. Aktualnie usługa dostępna jest tylko dla Klientów posiadających taryfę MaxiTV, ale pracujemy nad tym by możliwość ta mieli również Klienci z taryfą MiniTV. 

Dziś pragniemy zachęcić Państwa do obejrzenia gali KSW 35, którą będziemy transmitować właśnie w tym systemie.  Koszt transmisji to 39 zł. Gala KSW 35 emitowana będzie już w ten piątek (27.05.2016r.) o godz. 20:00. W trzech walkach wieczoru trójmiejskiego wydarzenia wystąpią broniący po raz pierwszy tytułu KSW w wadze średniej Mamed Khalidov oraz Mariusz Pudzianowski i Michał Materla. 

Wykupienie dostępu to świetny pretekst by zaprosić najbliższych przyjaciół i spędzić w ten sposób piątkowy wieczór :)  

W2S na HUB Africa 2016

W kwietniu 2016 roku zaprezentowaliśmy Wieruszowskie Sieci Światłowodowe na HUB Africa Casablanca 2016 jako „success story” zapraszamy do przeczytania artykułu na ten temat: www.powiatowy.pl 

3 nowe miejscowości w zasięgu sieci

W kwietniu tego roku uruchomiliśmy 3 nowe miejscowości: Bagatelka, Galewice i Chotynin zyskały dostęp do szybkiego światłowodowego internetu! W kolejce czekają kolejne miejscowości ktore systematycznie będziemy uruchamiać. Rece mamy pełne pracy, równolegle projektujemy, kopiemy, podwieszamy, zbieramy zgody od mieszkańców oraz badamy zainteresowanie naszymi usługami w kolejnych miejscowościach! 

Nowości na wiosnę

Pragniemy Państwu dziś zaprezentować 2 nowości na wiosnę które wprowadziliśmy do naszej oferty: 

Promocja Zakabluj sąsiada – napewno Państwo ją znają przynajmniej z nazwy – promocja polega na okablowaniu innej osoby, która jest w zasięgu naszej sieci! Wy polecacie, my kablujemy! Nazwa i idea stare, ale zasady nowe. Promocja skierowana jest do osób indywidualnych i polega na poleceniu naszych usług sąsiadowi lub znajomemu. Osoba polecona jak i polecający wskazany przy podpisywaniu umowy otrzymują od nas po 1 abonamencie na Internet w promocyjnej cenie 1 zł. 

BEZPIECZEŃSTWO – przedstawiamy 2 nowo uruchomione usługi związane z bezpieczeństwem sieci: 
- Antywirus zapewniający zabezpieczenie przed wirusami i innymi zagrożeniami z sieci! Tylko teraz usługa dostępna w promocyjnej cenie 6,90 zł brutto miesięcznie. 
- Bezpieczny Internet, dzięki któremu nasi Klienci mogą blokować strony z nieodpowiednimi treściami dla dzieci i regulować ich czas spędzany przed komputerem. Dodatkowo, usługa ta dba o Państwa prywatność chroniąc hasła i unieszkodliwiając wirusy zapewniając przy tym bezpieczeństwo przelewów i zakupów online. Promocyjna cena 9,90 zł brutto miesięcznie. 

Obie zaprezentowane usługi udostępniane są w wariancie bezterminowym z możliwością miesięcznego wypowiedzenia. Usługi dostępne są dla nowych jak i obecnych Klientów, osób indywidualnych jak i firm i instytucji. 

Aktywacja usług możliwa jest w naszym Biurze Obsług Klienta lub telefonicznie pod numerem: 62 636 4444. Usługi Ochrony Internetu świadczone są we współpracy i w oparciu o oprogramowanie G Data InternetSecurity.

Jeśli ważne jest dla Państwa bezpieczeństwo – zapraszamy do kontaktu – szczegółowo odpowiemy na Państwa pytania oraz pomożemy wybrać zabezpieczenie odpowiadające Państwa oczekiwaniom.

Post Navigation